O nás

Sinfonietta Bratislava

Koncerty a spolupráce

Pod hlavičkou občianskeho združenia Sinfonietta Bratislava pôsobí rovnomenný komorný orchester, ktorého členmi sú poprední mladí slovenskí umelci. Orchester účinkoval v rámci festivalov Melos-Étos, Allegretto Žilina, Viva Musica! festival či Albrechtina a spolupracoval s renomovanými sólistami ako Alexandra Soumm (husle), Mari Samuelsen (husle), Dalibor Karvay (husle), Milan Paľa (husle), Kristaps Bergs (violončelo), Pablo Barragán (klarinet), Adriana Kučerová (soprán), Slávka Zámečníková (soprán) a ď. Okrem toho spolupracoval napríklad aj so zoskupením 2CELLOS či v rámci koncertných projektov Fragile Queen Symphony, Korben Dallas Symphony a Enigma Original Voices.

 

Okrem koncertnej činnosti orchestra sú pozoruhodné aj jeho nahrávacie aktivity a spolupráce s významnými filmovými režisérmi ako Jan Svěrák (Po strništi bos), Jan Hřebejk (Učiteľka), Juraj Lehotský (Plastic Symphony), Ondřej Trojan (Toman), Slobodan Maksimović (Čiapka), Martin Šulík a dokumentaristami Pavlom Barabášom a Erikom Balážom (Tajomné Karpaty – Život v oblakoch, Nesmrteľný les, Živá rieka) a ď.

Vlastné projekty

K ďalším významných projektom OZ patrí tiež koncert Stradivari, na ktorom malo publikum možnosť vypočuť si zvuk starých talianskych majstrovských sláčikových nástrojov z dielne Stradivari, Amati a Ventapane v podaní známych slovenských umelcov či benefičný koncert Alexandry Soumm a Dalibora Karvaya v sprievode Orchestra mladých študentov zo Slovenska a Českej republiky na podporu Detskej onkológie v Bratislave, v rámci ktorého sa vyzbierala finančná čiastka vo výške viac ako 12 300 €.