Majstrovské kurzy

Majstrovské kurzy svetových virtuózov v Bratislave !

Midori  - husle

Midori photo

7. a 8. október 2017

Po štyroch mimoriadne úspešných projektoch s Julianom Rachlinom (2013), Ilyom Gringoltsom (2014), Alexandrou Soumm (2015) a Renaudom Capuconom (2016) nadväzuje OZ Sinfonietta Bratislava v ďaľšom ročníku opäť spoluprácu so svetovou osobnosťou v rámci majstrovských lekcií pre mladých hudobníkov. Pozvanie vystúpiť na Slovensku prijala jedna z najvýznámejších huslistiek na svete – Midori. Projekt Majstrovských kurzov sa bude konať 7. októbra v priestoroch Pálffyho paláca od 15:00 do 20:00 formou otvorených lekcií pre širokú verejnosť.

Majstrovské lekcie sú určené pre aktívnych a aj pre pasívnych účastníkov. Presný harmonogram kurzov bude priebežne zverejnený na stránkach www.sinfonietta.sk, a taktiež na stránkach Sinfonietta Bratislava na Facebooku.

 

Prihlášky

 

Aktívni účastníci – mladí huslisti komorné sláčikové súbory (duo, trio, sláč. kvarteto)

                                         (vekový limit aktívnych účastníkov je 30 rokov)

 

Prihlášky zasielať do 29.9 2017 na email- sinfoniettabratislava@gmail.com – predmet Aktívny účastník - Midori

 

Prihláška musí obsahovať-

 

Meno

Dosiahnuté vzdelanie- škola, meno pedagóga

Súčasné štúdium- škola, meno pedagóga

Skladba pripravovaná na majstrovský kurz s Midori

Najvýznamnejšie dosiahnuté úspechy študenta

Nahrávka skladby pripravovanej na Majstrovskú lekciu

 

Aktívny účastník si prípadného korepetítora zabezpečuje sám ! Aktívni účastník absolvuje majstrovskú lekciu bez poplatkov !

 

Pasívni účastníci – majstrovské kurzy prebehnú formou otvorených lekcií pre širokú verejnosť – VSTUP VOĽNÝ – mimoriadna príležitosť pre všetkých študentov hudby, pedagógov ZUŠ, konzervatórií, VŠ a taktiež širokú verejnosť.

 

Galakoncert

MIDORI  – husľový recitál
8.októbra 2017 o 16:00

Veľký evanjelický kostol, Panenská ul, Bratislava

Celý projekt Majstrovských lekcií bude ukončený Galakoncertom Midori , ktorý sa bude konať vo Veľkom evanjelickom kostole, Panenská ul., v nedeľu 8. októbra o 16:00. Vstupenky na koncert (nakoľko ide o vyvrcholenie edukatívneho projektu ide len o symbolické vstupné) sú k dispozícií na https://www.ticketportal.sk/Event/Midori_Goto_huslovy_recital  .

Projekt je finančne zastrešený vďaka grantu Nadácie VÚB !

 

Srdečne pozývame ! ! !